İz Bırakan

Yazdır

You can get the best http://xperiencehealth.com/how-to-write-essay-about-myself/ today. We offer the highest quality and lowest prices. UFUK ÖTESİ DERGİSİ

follow link is different than creative writing and requires an understanding of how to write clearly, which is easy if you follow these rules. 2008

Receive best and affordable custom dissertation http://dshmud.com/?dissertation-hospitality-management from our online help and make your career shine like a star. İz Bırakan

What is an follow, how to choose one and what do they do? Ahmet TÜZÜN

Mukadderat…

Bu dünya yolunda herkes yürür…

Ama herkes iz bırakamaz.

Kemal, iz bırakanlardandı.

2000’li yılların başlarında, ülkenin girdiği sıkıntılı darboğazda, biz de işimizden olmuştuk.

Bir çıkış yolu arayarak, Ufuk Ötesi’ni ve Basın Birliği’ni kurduk.

Ufuk Ötesi’nin ilk sayılarını ben çıkarmıştım. Daha sonra Kemal devam ettirmişti.

O; “inandığı gibi”, “istediği gibi” yaşadı… Eğer başka bir hayatı tercih etseydi; çok değişik mevkilerde olabilirdi. Ama dedim ya, inandığı ve istediği gibi yaşadı.

“Fark” da buradaydı. Belki çok parası, ışıltılı makamları olmadı lâkin, ülke sınırlarını aşarak, bütün Türk Dünyasının gönlünde taht kurdu. Vahşi kapitalizmi, Amerikan emperyalizmini kıracak yegâne gücün “Türk Birliği” olduğuna inanıyordu. Ve son nefesine kadar bunun için çalıştı.

Nur içinde yatsın…

Her doğan ölüyor.

Ölüm, en büyük nasihatçı.

Ve bize, hayatın gerçeğini, acı bir şekilde anlatıyor.

Mevkiler, makamlar, fâni dünyanın süflî menfaatleri… Hepsi boş ve yok olmaya mahkûm.

Bize “her şeyden” anlayan değil “bir şeyden” anlayan insan lâzım. Kemal gibi Türk Dünyasında uzman, Bünyamin gibi Türk müziğinde uzman, Abdülkadir gibi gazetecilikte uzman… Sevdiklerimizin davasını devam ettirebilmek ve hedefe ulaşabilmek için.

Her ayrılık acıdır. Satırlarımı; yıllar önce, Ufuk Ötesi’nin ilk sayısının arka kapağında çıkan yazımdan birkaç paragrafla bitiriyorum:

“Güneş her gün ışıklarını dünyaya sunuyorsa; yaşanacak yeni şeyler, ümit beslenecek hedefler, uğruna yola çıkılacak ufuklar var demektir.

Biliyoruz ki, karanlığın en koyu zamanı, şafak sökmeye en çok yaklaşıldığı andır.

Sosyal çalkantıların, krizlerin, bunalımların zirveye çıktığı bir ortamda, maddi sıkıntılar içinde bunalanları ayakta tutacak yegâne şey, ümit ve ufuk zenginliğidir.

Böyle bir ortamda farklı olan yol; karanlığa küfretmektense, bir ışık yakmaktır.

Bizim kitabımızda yeise yer yok.

Ve, ‘Ümit en son terkolunan şeydir.’

Bilgisini, cesaretini, zekâsını ümidiyle besleyenler; büyük zirveleri, yeni ufukları ve hattâ, “ufuk ötelerini” hedef seçebilir.

Güneş her gün doğuyorsa, o dünyada; sonsuz ümitlere, yeni ufuklara ve ufukların ötesine yer var demektir!

Ümidimiz ufukların ötesinde, gönlümüz ötelerin ötesinde…”

bykama

Tuesday the 23rd. Mustafa Aris
Template by QualityJoomlaTemplates