Başarıya Giden Yolda Yürümek

Yazdır

enter. Do you need to produce an essay in a short time frame? Thanks to the. Buy essay org. Custom dissertation writing academic ghostwriter MEDYA İSTANBUL GAZETESİ

go here - Instead of wasting time in inefficient attempts, get specialized help here Instead of worrying about term paper writing get the 2006

Başarıya giden

yolda yürümek

Ahmet TÜZÜN

Hepimiz, çocuklarımızın ilk adım atışlarını hatırlarız...

Yeni yürümeye başladıklarında, düşmemeleri için ellerinden tutar, emin adımlarla ilerlemelerine yardımcı oluruz.

Bu durum aslında hayat boyu devam eder: Onlar bizim gözümüzde hep çocuktur ve her zaman ellerinden tutmak gerekir...

Çocuklarımızın en iyi şartlarda okumaları için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayız. Kendi harcamalarımızdan kısar, dershaneye yazdırırız. Bütün bu özveriler sonunda da, ondan başarılı olmasını bekleriz.

Genellikle de, bazı şeyleri eksik bıraktığımızı pek farketmeyiz.

Noksan bırakılan, ihmal edilenlerin başında da “spor” gelir.

Çocuğumuzu dershaneye yazdırmakla, meseleyi hallettiğimizi zannederiz.   Oysa başarıya giden yolda psikolojik, zihinsel, ruhsal ve bedensel faktörler, birbirini tamamlayan unsurlardır.

Evine kapanıp sadece ders çalışan ile; dersini ihmal etmeden, aynı zamanda spor da yapan çocuk arasında, dağlar kadar fark oluşur.

Bütün hayatı “ders ve ödev” olan çocuk; pasif, içine kapanık ve dirençsiz yetişir. Ama, spor yapan bir çocuğun kendine güven duygusu gelişir; bedeni sağlam, beyni dinç, zekası parlak ve dünyaya bakış ufku geniş olur.

Bu münasebetle, diyoruz ki; çocuğunuzu elinden tutun, spora götürün. Ona en büyük iyiliği yapmış olursunuz. Sağlam bir vücuda sahip olur, kafası daha iyi çalışır, kendine güveni artar, hedeflenen başarıyı rahatlıkla yakalar.

İstanbul’da spor yapmak isteyenler için, birçok tesis var. Yolunun uzaklığı, şartlarının zorluğu, sizi yıldırmasın.

Spor için yapılan her fedakârlığa değer.

Çünkü; başarıya giden yol “spor”dan geçer!

bykama

Monday the 21st. Mustafa Aris
Template by QualityJoomlaTemplates