Tarihin İzinden Yürümek...

Yazdır

MEDYA İSTANBUL GAZETESİ

2006

 

Tarihin İzinden

Yürümek...

Ahmet TÜZÜN

Geçen hafta Çanakkale’deydik...

Türkiye İzcilik Federasyonu’nun Milli Bilinç Kampı’nda dört gün geçirdik.

Ve, 25 Nisan’da 57. Alay Şehitler Yürüyüşü’ne katıldık.

Geçmişin en büyük savaşlarından Çanakkale Harbi’nin dönüm noktası olan, 57.   Alay’ın 92 yıl önce Conkbayırı’na yaptığı yürüyüş, tarihin en dramatik sahnelerinden birini oluşturuyordu. Onlar, Türk milletinin kurtuluşu için kendilerini topyekûn feda ederek, düşmana dur demişti. 57. Alay’ın yiğitleri sayesinde biz Conkbayırı’nı teslim etmedik, Çanakkale’yi geçirtmedik, bütün cihana, “Türk milleti ilelebed hür ve bağımsız yaşayacak!” diye haykırdık.

Şimdi de beş yıldan beri o şehitlerin torunları, “Dedeciğim Ben Geldim”   diyerek, 57. Alay’ın güzergâhında, onların yolunda yürüyor.

Bu muhteşem yürüyüşü hayata geçiren ve her yıl devamını temin eden başta Türkiye İzcilik Federasyonu olmak üzere, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve tüm kuruluşlardan Allah razı olsun diyoruz.

O yürüyüşe katılan Türk evlâtları; hem maddi hem de manevi olarak dedelerinin izinde yürüme idealini uygulama imkanı buluyor. Albayrağın altında Conkbayırı’na çıkıp, sonra şehitliğe doğru yürüyen, Türkiye’nin her yanından gelen binlerce genç, “Bundan önce atalarımız mukaddes vatanımız için nasıl şehit düştü ise, biz de Türk milletinin sonsuza kadar yaşaması uğruna hayatımızı vermeye hazırız!” diye haykırıyor.

Burada velilerimize seslenmek istiyorum:

Çocuklarınızı izcilik sporuna yönlendirin. İzcilik sadece bir spor dalı değil; aynı zamanda bir çocuğun kendi kendine yetmesi, hayatın zorluklarına karşı direnmesi, maddi ve manevi olarak hayata en donanımlı şekilde hazırlanması ve çevresine örnek olması için, en faydalı ve hayırlı faaliyetler manzumesidir. 

İzcilik Federasyonu size bilgisayarınızın tuşu kadar yakın. Oradan her türlü bilgiyi alıp, yetkililerle irtibata geçebilir, çocuklarınızı yarınlara güvenle hazırlamak için ilk adımı atabilirsiniz:

www.tif.org.tr  

bykama

Monday the 21st. Mustafa Aris
Template by QualityJoomlaTemplates