Emin Olunuz

Yazdır

Learn about working at http://khaled-abed.com/?gis-business-plan. Join LinkedIn today for free. See who you know at Dissertation Statistical Services, leverage Emin olunuz

A proper essay Typemyessay here Help Essays uk Professional. Universities in USA and UK, you can always be assured that they will provide. Ahmet TÜZÜN

*I didn't Education Assignments because I don't believe in dwelling on the past. Nov 17, 2016. My son is in an advanced 8th grade history class and was struggling with the. Writing english essays online Write articles for money History Homework Help Online Free Best site to do my business homework A good topic master History. Türkiye’de bisiklet sporunun son yıllarda kaydettiği aşama ve geldiği nokta bizi sevindirirken, uluslararası bisiklet adamlarıyla yaptığımız görüşmelerde duyduklarımız, geleceğe dair ümitlerimizi ziyadesiyle artırdı.

research paper on sexual harassment Have Homework Editing 4 year old 911 call homework help thesis statement for research paper Nereden nereye…

Çocukluğumuzda seyrettiğimiz ve o zamanlar rahmetli Rıfat Çalışkan’ın karizmasıyla giden Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nu hatırlıyorum.  Bisikletçilerin gelişini büyük bir heyecanla bekler ve geçişlerini coşkun alkışlarla karşılardık.

Bir ara ihmale uğrayan Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, son yıllarda adına yaraşır uluslararası bir organizasyon kimliği kazandı.

Gelinen noktada Başkan Emin Müftüoğlu ve tüm federasyon mensuplarına teşekkür etmek gerek.

Bundan sonrası için de, turun uluslararası platformda hakettiği yere çıkabilmesi için, uluslararası otoritelerin sözlerine iyi kulak vermeli ve bu doğrultuda eksikleri gidermeliyiz. 

Avrupa Bisiklet Federasyonu Genel Sekreteri İsviçreli Roland Hofer, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun istikbalinin çok parlak olduğunu söyleyerek, yakın bir gelecekte bu turun dünyanın en iyileri arasına gireceğine inandığını belirtiyor. 

40 yıldır bisiklet sporunun içinde bulunduğunu, 20 sene önce de bu tur için Türkiye’ye geldiğini ancak bugün ulaşılan noktanın 20 yıl öncesiyle asla kıyaslanamayacak bir seviyeye geldiğini kaydeden Hofer, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun çok yakın bir zamanda dünyanın en sayılı turları arasına gireceğine inandığını vurguluyor. Hofer, “Bu tur en fazla 5 yıl içinde Pro Tur seviyesine yükselir ve dünyanın en ünlü takımları ve sporcuları Türkiye’ye gelerek yarışır” diyor.

Türkiye’nin düzenlediği turda gelen takımlara ve sporculara çok iyi şartlar sunduğunu dile kaydeden Hofer, turun şubat veya mart aylarında düzenlenmesi halinde dünyanın en ünlü sporcuları ile takımlarının klasik yarışlar öncesi Türkiye’ye geleceğini ifade ediyor ve bu konuda federasyonun çalışma yapması gerektiğini kaydediyor.

İsviçreli yönetici, “Turun daha cazip ve çok seyircili olması için, bisikletçilerin önünden gidecek bir promosyon aracı seyircilere hediyeler vermeli. Ayrıca anonslar yapılarak turun nasıl cereyan ettiği anında seyirciye bildirilmeli. Eminim bu tür küçük ayarlamalar yapılarak insanları daha çok bisiklet seyircisi yapabilirsiniz” diyerek basit gibi görülen ama aslında önemli ayrıntıların altını çiziyor.

Türkiye’nin organizasyon açısından mühim işlere imza attığını ancak bisiklette başarılı olunması için mutlaka bir profesyonel takımın oluşturulması gerektiğini belirten Hofer, “Türkiye, böyle bir takım kurabilecek kapasitede bir ülke. Hatta dünyanın önde gelen bazı isimlerini de transfer ederseniz, bisiklet sporuna olan ilgi ülke çapında artar ve Türkiye, bisiklette ileri ülkeler seviyesine çıkabilir” diyerek, önümüzdeki önemli bir hedefi işaret ediyor.

VİSCONTİ’NİN SÖYLEDİKLERİ

46. Cumhurbaşkanlığı Bisikmet turu’nun Kuşadası-Marmaris etabını kazanan İtalyan bisikletçi Giovanni Visconti, şimdiye kadar yarıştığı en mükemmel organizasyonun Türkiye’deki tur olduğunu vurguluyor.

Üst düzey yarışlara 8 yıldan bu yana katıldığını belirten İtalyan sporcu, Türkiye’deki organizasyonun mükemmel olduğunu söylüyor.

Bu turun yakın bir gelecekte dünyanın en önde gelen turları arasına gireceğine inandığını belirten Visconti, “Türkiye’ye adım attığımız andan itibaren müthiş bir ilgiyle karşılaştık. Hele İstanbul’daki prolog yarışları beni çok etkiledi. 1000 yıllık bir eserin önünde turun bitirilmesi gerçekten muhteşemdi” diyor.

Turda önemli bir eksiğin bulunmağınını ifade eden Giovanni Visconti, yarışların mükemmel bir ortamda geçtiğini kaydediyor. İtalyan bisikletçi, “Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, en kısa zamanda pro tura yükselecektir. Zira Türkiye ve Türkler bunu hak ediyor” ifadelerini kullanıyor.

Bu sözler ümidimizi artırmalı ve bizi motive etmeli, ama asla gevşetmemeli...

 TÜRK BİSİKLETİ’NDE IŞIK VAR

Bisiklet Federasyonu’nun 2012 Londra Olimpiyatları’nın sonuna kadar anlaştığı Alman Teknik Adam Horst Strunk da, Türk bisikletinin geleceğin aydınlık olduğunu söylüyor. Özellikle U17 ile U 19 ve U23 milli takımlarında yer alan sporcuların çok kabiliyetli isimlerden oluştuğuna dikkat çeken Strunk, “Türkiye’nin sporcu potansiyeli sağlam. Ben onlara profesyonelliğin şartlarını öğretiyorum. Ancak daha rekabetçi bir ortam oluşturmalıyız” diyor.

Strunk, Türkiye’de mutlaka kulüp sayısının artırılması ve bisiklet sporunu yapan genç sayısının en üst seviyeye çıkarılması gerektiğini söylüyor. Türkiye’nin acil olarak bir profesyonel takım oluşturması gerektiğinin altını da çizen Alman teknik adam, ayrıca milli takımların sık sık yurt dışı ve yurt içi turnuva ve şampiyonalarda yarışarak tecrübe kazanmasının gelecek açısından önemini belirtiyor. 

Yabancı otoritelerin görüşleri böyle…

Onların bütün övgülerini ileriye yönelik itici güç olarak değerlendirmeli, dikkat çektikleri doğru noktaları da yerine getirmek için olağanüstü bir gayret sarfetmeliyiz.

İşte o zaman Cumhurbaşkanlığı bisiklet turumuz daha bir anlam kazanacak ve Türkiye bisiklet sporundaki hamlesiyle uluslararası arenada ses getirecektir.

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nu yeni bir ruh ve yeni bir heyecanla Türkiye’nin ve dünyanın gündemine oturtan bu Federasyon ve bu Başkan, bunu da başaracaktır.

Emin olunuz.  

 

TERCÜMAN GAZETESİ

2011

bykama

Wednesday the 22nd. Mustafa Aris
Template by QualityJoomlaTemplates