Sağlık, güvenlik ve eğitim için SPOR

Yazdır

We provide professional Online Help Writing History Essays, plagiarized free papers to ensure guaranteed satisfaction. Sağlık, güvenlik ve eğitim için SPOR

http://apandcohair.com.au/best-college-application-essay-service-ever-written/s can have various job titles, including technical communicator, information developer, technical content developer or technical documentation specialist. In the United Kingdom and some other countries, a technical writer is often called a technical author or knowledge author.                      

How To Write Custom Events In Vb Net Write My Essay Please - Title Ebooks : Write My Essay Please - Category : Kindle and eBooks PDF - Author : ~ unidentified - ISBN785458 Ahmet TÜZÜN

nurse resume The Lover Duras Essay primary homework help greece today phd thesis proposal abstract Spor, sosyal hayatın her alanında tesirini en kuvvetli şekilde gösteren, devasa bir unsur haline gelmiştir. Tâbiri câizse; günümüzde spor her kapıyı açıyor ve bütün yollar spora çıkıyor... Geniş bir perspektiften baktığımızda görüyoruz ki;

Spora yapılan yatırım aynı zamanda sağlığa yapılan yatırımdır.

Spora yapılan yatırım aynı zamanda güvenliğe yapılan yatırımdır.

Spora yapılan yatırım aynı zamanda eğitime yapılan yatırımdır.

Ülkemizde sağlık hizmetleri için çok büyük boyutlarda harcamalar yapılıyor.   Ama yine de insanımızın son derece sağlıklı olduğu söylenemez. Sağlam insan ve sağlam toplumun birinci şartı, spor yapmaktır. Eğer biz sporu hayatımıza gerektiği şekilde sokabilirsek, sağlığa yaptığımız harcamalar en az yarı yarıya azalır. Böylece spora yapacağımız yatırımla; sağlık giderlerine yapacağımız harcamayı ortadan kaldırmış oluruz.

Spora yapılan yatırımın bir başka faydası da, güvenliğe olan büyük katkısıdır. Zira, spor yapan insanlarda suç işleme oranı, önemli ölçüde azalır. Kazandırdığı disiplin, güven ve dürüstlük ilkeleriyle birlikte spor; insanları âdi suçlardan, sigaradan, alkolden, uyuşturucudan ve tüm kötülüklerden uzak tutar. Dolayısıyla spor, güvenlik için yapılan çalışmaları ve masrafları da önemli ölçüde azaltır.

Sporun en önemli faydalarından biri de, eğitime olan müsbet katkılarıdır. Spor yapan bir çocuk, özgüveninin artmasıyla birlikte derslerinde ve sosyal ilişkilerinde, spor yapmayanlara göre daha üst seviyede başarı gösterir ve verimli olur. Dolayısıyla, sporun eğitime katkısı da gözardı edilemeyecek nisbette büyük ve mühimdir.

Bu münasebetle, spora verilen önem ve yapılan yatırım ne kadar artırılırsa, bunun topluma birçok sahada olumlu yansıması aynı oranda yüksek olur.

Atatürk’ün, “Ben sporcunun; zeki, çevik ve aynı zamanda ahlâklı olanını severim” sözleri, anlatmak istediklerimizin veciz bir ifadesidir.

Çocuklarımızı sigaradan, alkolden, uyuşturucudan ve tüm kötülüklerden uzak tutmanın en kuvvetli unsurlarından biri spordur.

Çocuklarımıza her istediklerini almakla değil, spora yönlendirmekle onlara en büyük iyiliği yapmış oluruz.

Sigaradan, alkolden, uyuşturucudan uzak; spor dolu günlerde buluşmak dileğiyle...  

YEŞİLAY DERGİSİ

2010

bykama

Tuesday the 23rd. Mustafa Aris
Template by QualityJoomlaTemplates