Büyük Okyanusa Akan Irmaklar...

Yazdır
  • Ahmet TÜZÜN (Avrasya Gündemi Dergisi)

go site The vice of cheap article writing began in nineties when internet was discovered and various academicians tried to exploit     Dünyanın bütün ırmakları, nehirleri ve akarsuları nasıl okyanusları besliyorsa, biz de Büyük Türk Dünyasını; fikrimizin ve eylemimizin ırmaklarıyla, nehirleriyle ve tüm akarsularıyla destekleyerek, yerküre üzerindeki gerçek hüviyetine kavuşturacağız...

master thesis empirical part http://www.girlsday.lu/?i-need-help-doing-a-research-paper academia essay writers scam google webmaster tools thesis theme    Türk Dünyasının engin ve zengin kaynakları Türk insanı tarafından kullanılıp yönetildiğinde, ekonomik bağımsızlığımızı perçinlemiş olacağız.

Once you use our live chat support and say Please write my assignment for me online you will not worry about source link.    Türk Dünyasının büyük insan gücü, yüzde yüz milli bir eğitimle işlendiğinde, ilim ve teknolojinin her sahasında başa oynayacağız.

english essay science in the service of man click here Writing geography online homework helper and aol global warming essay    Türk Dünyasında alfabe, sözlük ve ansiklopedi birliği sağlandığında, cihânın en güçlü ve sağlam diline sahip olacağız.

   Türk Dünyasının ortak kültür ve sanat değerlerini lâyık olduğu seviyeye çıkardığımızda, bütün kıtalarda bizim ezgilerimiz yankılanacak, bizim sözlerimiz tekrarlanacak.

   Türk Dünyasının genç nüfusu bir sistem dahilinde spora yönlendirildiğinde, “demir kuşaklı cihan pehlivanları” yeniden “Türk gibi kuvvetli” sözünü bütün dallarda, yedi iklim dört bucakta geçerli kılacak.

   Peki, tüm bunlar nasıl olacak?

   Irmaklar, nehirler, akarsular yolunu nasıl bulacak?

   Türk Dünyasının çocukları, Türk Dünyasının bilim adamları, Türk Dünyasının eğitimcileri, Türk Dünyasının iktisatçıları, Türk Dünyasının sporcuları, Türk Dünyasının basın mensupları biraraya gelip fikir verecek, proje üretecek, meşru zeminde eyleme geçirecek.

 

   Tıpkı, Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı’nın, Dünya Türklüğünün tüm çocuklarından temsilcileri İstanbul’da biraraya getirip kaynaştırması gibi.

Tıpkı, Yalova Folklor Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü YAFEM’in Türk Dünyasının çeşitli bölgelerinden gösteri ekiplerini ve sanatçıları Yalova’da toplayıp hârika bir dayanışma ortamı oluşturması gibi... Türk Dünyası basın mensuplarını biraraya getirip, ileriye yönelik büyük bir adım atması gibi.

   Tıpkı, Türk Dünyası Güreş Turnuvası ve Kültür Şöleni’nin, Türk Dünyasının genç sporcularını ve kültür-sanat temsilcilerini İstanbul’da biraraya getirip sporda bir ilki gerçekleştirmesi gibi.

Yani...

   Herkes bakracındaki suyu ırmağa dökecek... Irmaklar, nehirler, akarsular büyük Türk Okyanusuna yönelecek...

   Ve Dünya Türklüğü özlenen günlerini görecek.

   Önce hayal, sonra gerçek...

   İnananlar, ırmaklara su taşımaya başladı bile...

bykama

Tuesday the 23rd. Mustafa Aris
Template by QualityJoomlaTemplates