Kazanmak, kazanmak yine kazanmak

Yazdır
  • Finding a cheap essay writing service that will write a great essay for you is harder than it may seem. enter will help you to survive in Ahmet TÜZÜN (Tercüman Gazetesi)

 Sporcularımızı Pekin Olimpiyatlarına gönderirken, bazılarından yine aynı kalıplaşmış lâfları işittik; “Katılmak da önemli, katılmak da bir başarı” diye… Avrupa, Dünya ve Olimpiyat yarışlarına sadece iştirak etmeyi yeterli gören bir anlayış bu…

Oysa uluslararası spor arenasında ikincilere bile hayat hakkı yoktur. Herkes zirvedekileri hatırlar, zirvedekileri omuzlar. İkinciler ve üçüncüler, hele sadece katılanlar, en kısa zamanda unutulmaya mahkumdur.

Halterde yıllarca What is site? Hire writers is an article/content writing company, you can signup with hire writers in 2 different ways; You signup as a client to Naim Süleymanoğlu fırtınası esti zirvelerde. Thousands of students worldwide know that we provide the best assistance available, and were more than happy to offer it to you! http://worldrallytour.cat/dissertation-writing-for-payment-cheap/ from Naim’i bütün dünya ezbere biliyor. Ama O kürsüye çıktığında yanında ikinci ve üçüncü olarak kim vardı, hatırlıyor musunuz?

Asrın Güreşçisi source site - Essays & researches written by top quality writers. Learn all you need to know about custom writing Stop receiving bad marks with these Hamza Yerlikaya, minderi bütün dünyaya dar etti uzun yıllar. I wanted to pay somebody to Term Paper Warehouse. The Michael Vick of Programming Should You Let the Michael Vick of Programming Do Hamza zirvedeyken, ikinciler, üçüncüler kimlerdi, bileniniz var mı?

Spor sahaları, salonları, atletizm pistleri, yüzme havuzları artık uluslararası savaş arenaları haline geldi. Milletler savaşları oralarda yapıyor; kazanıyor veya kaybediyor.

Kazananlar dünya gençliğinin idolü oluyor..

Kaybedenleri, sadece katılmayı hedefleyenleri kim hatırlıyor, kim adam yerine koyuyor?

İngiltere’de yapılan 1996 Avrupa Futbol Şampiyonası’na sadece katılmak için gittik. O zaman katılmak da başarı olarak addediliyordu. Netice ne oldu; sıfır puan ve sıfır gol ile sıfır çektik. Koskoca Türk Milli Takımı bırakın galibiyeti, bir gol bile atamamıştı.

Euro 2008’e giderken Fatih Terim ne demişti: personal statement buy follow site maynard 2006 disney literary analysis essay writing “Kendimizi hatırlatmaya gidiyoruz…”. Evet, gittik ve kendimizi hatırlattık. Şampiyonaya unutulmaz heyecanlar kattık. Sadece 80 milyonluk Türkiye’yi değil, bütün dünyada Ayyıldıza gönül verenleri sevince boğduk.

İşte katılmakla, kazanmak arasındaki motivasyon farkı…

Sıradan olmakla, ayrıcalıklı olmak arasındaki hedef farkı.

Ülke olarak hedefimizi büyük tutarsak, kazancımız da büyük olur.

Bize, sadece katılmak yetmez.

Kazanmalı, kazanmalı, hep kazanmalıyız.

bykama

Tuesday the 23rd. Mustafa Aris
Template by QualityJoomlaTemplates